Facebook Instagram
;

Kategorie: ZASTUPOVANÍ UMĚLCI > Jasan Zoubek


Jasan Zoubek, jasan zoubek reliéfy

 

Jasan Zoubek reliéfy

 

Jasan Zoubek se narodil 4. 3. 1956 v Praze. Studoval na gymnáziu v Praze (1971 - 1975). V letech 1977 - 1989 vystřídal různá dělnická zaměstnání, od roku 1989 ve svobodném povolání. Věnuje se především komorní a monumentální plastice. V sochařské a kreslířské tvorbě je inspirován vztahem k umění mimoevropských civilizací (indiánské staroegyptské a babylonské).

 

Od 80. let se Jasan Zoubek intenzivně zabývá tvorbou plastik, užívá přitom dřevo, umělý pískovec, osinkocement a papír. V dílech z papíru klade důraz na motiv vrstvení. Plastiky vznikají i roky z nesčetných vrstev lepenky, nalézá v této činnosti proces růstu. Charakteristickými prvky jeho plastik je tedy vrstvení, překrývání, řez, průhledy a zlomy blízké přírodním strukturám kůry, kůže, dřeva a hlíny.  Oproti statickým kresbám obsahují prvky nestability a nepravidelnosti.

 

Jasan Zoubek je od roku 1989 - 2000 členem skupiny Tunel, se kterou vystavoval a od roku 1992 členem SUV Mánes. Zastoupen ve sbírkách Galerie plastiky v Praze, MU v Olomouci, Galerie Mona Lisa v Olomlouci, Výtvarného centra Chagall v Ostravě, Galerie Langův dům ve Frýdku-Místku a v soukromích sbírkách.

 

Výběr ze samostatných výstav

 

1979 - Poznaň, Galerie Rysunku, Kresby

1984 - Praha, Kulturní dům Gong, Kresby

1986 - Praha ÚMCH ČSAV, Objekty - Opava, Galerie Studio, Plastiky, kresby

2000 - Praha, Galerie Gema (s O. Zoubkem a E. Kmentovou)

2001 - Praha, Chodovská tvrz, Řez, sochy a kresby

2003 - Ostrava, Výtvarné centrum Chagall (s O. Zoubkem a E. Kmentovou)

2004 - Český Krumlov, Egon Schiele Centrum - Praha

2007 - Litomyšl, Klášterní zahrady, Šik

 

Ukázka z tvorby:

 

Fotogalerie
Facebook
Aktuality

GALERIE MAXIART ZNOVU OTEVŘENA!

 

Od 12. 5. 2020 je Galerie MAXIART opět otevřena dle pracovní doby. Prosíme návštěvníky, aby do galerie vstupovali pouze se zakrytými ústy dle nařízení MZČR. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.