;

Kategorie: ZASTUPOVANÍ UMĚLCI > Aleš Lamr


Aleš Lamr obrazy

 

Aleš Lamr obrazy prodej

 

Narozen 12. 6. 1943 v Olomouci. Studoval v ateliéru prostorového výtvarnictv u prof. J. A. Šálka na SUPŠ v Brně (1960-1964). Malíř Aleš Lamr uplatňuje nové technologie. Věnuje se kresbě a grafice, objektům, výtvarnému řešení architektonických prostorů, práci se sklem, porcelánem, keramikou, dřevem, pracuje s jiným netradičními technikami.

 

Aleš Lamr je designérem i tvůrcem akčního umění. Jeho práce charakterizuje výrazné tvarosloví, typická "lamrovská" se začala formovat na sklonku 60. let při tvorbě filmových plakátů. Zdroje inspirace nachází  v městském prostředí, v moderních vizuálních médiích, komiksových seriálech, reklamních poutačích atd. 

 

Často bývá  řazen k představitelům  české figurální grotesky. Člen SČUG Hollar. Zastoupen ve sbírkách NG Praha, AJF Hluboká nad Vltavou, OG Liberec, Galerie  Benedikta Rejna Louny, Gallery Art Space Nishinomnia, Muzea moderního umění Buenos Aires, Brooks Hall Gallery North Carolina a v mnoha dalších.

 

Výběr ze samostatných výstav

1970 - Praha, Galerie mladých

1976 - Brno, Galerie Mladých

1981 - Mariánské Lázně, MD Stockholm, Galerie Priblice

1984 - Karlovy Vary, GU

1992 - Innsbruck, Schalterhalle der Hauptanstalt

1993 - Praha, Mánes

1995 - Ostrava, Studio Della, Praha, Galerie U prstenu

1996 - Praha, Galerie Franze Kafky

1997 - Praha, Galerie Vltavín

2001 - Ostrava, Výtvarné centrum Chagall

 

Ukázka z tvorby:

 

Fotogalerie
Facebook
Aktuality

JAN KANYZA - OBRAZY - AUTORSKÁ VÝSTAVA V GALERII MAXIART

 

jan kanyza obrazy, maxiart kanyza, galerie maxiart turnov, galerie turnov, výstava kanyza

 

Od 12. 10. do 3. 11. 2018 bude v Galerii MAXIART ke shlédnutí autorská výstava obrazů Jana Kanyzy. Návštěvníci také mají možnost zakoupit knihu Jana Kanyzy - Křehké bezpečí. Galerie MAXIART otevřena dle pracovní doby, mimo pracovní dobu možnost prohlídky pouze po telefonické domluvě předem.


 

EXTÁZE SV. FRANTIŠKA V OBRAZECH JANA JIŘÍHO HERTLA A PAVLA ROUČKY

 

Muzeum Českého ráje v Turnově vás srdečně zve na zahájení výstavy připravené ve spolupráci s Galerií MAXIART. Výstava bude zahájena ve čtvrtek 20. 9. v 17.00 hodin a potrvá do 21. 10. 2018. Unikátní výstava Pavla Roučky a Jana Jiřího Hertla na téma Františka z Asissi.

 

pavel roučka, extáze svatého františka, výstava muzeum českého ráje, pavel roučka výstava, galerie maxiart turnov