;

Kategorie: ZASTUPOVANÍ UMĚLCI > Aleš Lamr


Aleš Lamr obrazy

 

Aleš Lamr obrazy prodej

 

Narozen 12. 6. 1943 v Olomouci. Studoval v ateliéru prostorového výtvarnictv u prof. J. A. Šálka na SUPŠ v Brně (1960-1964). Malíř Aleš Lamr uplatňuje nové technologie. Věnuje se kresbě a grafice, objektům, výtvarnému řešení architektonických prostorů, práci se sklem, porcelánem, keramikou, dřevem, pracuje s jiným netradičními technikami.

 

Aleš Lamr je designérem i tvůrcem akčního umění. Jeho práce charakterizuje výrazné tvarosloví, typická "lamrovská" se začala formovat na sklonku 60. let při tvorbě filmových plakátů. Zdroje inspirace nachází  v městském prostředí, v moderních vizuálních médiích, komiksových seriálech, reklamních poutačích atd. 

 

Často bývá  řazen k představitelům  české figurální grotesky. Člen SČUG Hollar. Zastoupen ve sbírkách NG Praha, AJF Hluboká nad Vltavou, OG Liberec, Galerie  Benedikta Rejna Louny, Gallery Art Space Nishinomnia, Muzea moderního umění Buenos Aires, Brooks Hall Gallery North Carolina a v mnoha dalších.

 

Výběr ze samostatných výstav

1970 - Praha, Galerie mladých

1976 - Brno, Galerie Mladých

1981 - Mariánské Lázně, MD Stockholm, Galerie Priblice

1984 - Karlovy Vary, GU

1992 - Innsbruck, Schalterhalle der Hauptanstalt

1993 - Praha, Mánes

1995 - Ostrava, Studio Della, Praha, Galerie U prstenu

1996 - Praha, Galerie Franze Kafky

1997 - Praha, Galerie Vltavín

2001 - Ostrava, Výtvarné centrum Chagall

 

Ukázka z tvorby:

 

Fotogalerie
Facebook
Aktuality

V Galerii MAXIART probíhá v současné době prodejí výstava

 

Jasan Zoubek, Jasan Zoubek plastika, Jasan Zoubek reliéfy

Mezi autory, které zde můžete shlédnout patří například: Vladimír Komárek, Jasan Zoubek a jeho reliéfy, Kristian Kodet, Jan Grimm, Aleš Brichcín, ale také například Olbram Zoubek nebo nově zastupovaný Richard Augustin a mnoho dalších. Těšíme se na vaši návštěvu v Galerii MAXIART v Turnově. Možnost prohlídky i mimo pracovní dobu po předchozí telefonické domluvě.