;

Kategorie: ZASTUPOVANÍ UMĚLCI > Pavel Charousek


Pavel Charousek

 

Pavel Charousek sochy, plastiky, obrazy

 

Narozen ve Dvoře Královém nad Labem. Studium 1978 - 1982 SPŠ Kamenosochařská Hořice v Podkrkonoší. 1983 - 1989 VŠUP v Praze, Atelier Užitého Sochařství. Po studiích absolvoval Pavel Charousek mnoho studijních cest do Německa, Francie a Španělska, Portugalska, Italie, Rakouska, Švýcarska, Maďarska a Polska za účelem poznání kultur těchto zemí. Od roku 1989 se věnuje svobodnému povolání v oblasti umělecké a restaurátorské.

 

Tvorba Pavla Charouska (CHARO), i když převážně sochařská, zasahuje také do malby, grafiky, keramiky a architektonické realizace. Pavel Charousek se účastnil mnoha skupinových a solo výstav v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Rakousku, Německu, Italii, Francii nebo v Kanadě. Jeho tvorba obohacuje soukromé i státní sbírky v Evropě, Japonsku, Kanadě, Izraeli a v USA.

 

Od roku 2000 působí a tvoří v Kanadě a České republice. Je členem Asociace kanadských sochařů, "Canadian Sculptor Society". V Kanadě je práce Pavla Charouska (CHARO) reprezentovaná mimo privátní galerie také v prestižním museu "The Canadian Clay and Glass Gallery" ve Waterloo, a v "Canadian Textile Museum" Toronto.

 

Výběr z ocenění za tvorbu:

 

1982 - První cena v soutěži Generace 82 v Ostravě, kategorie profesionálního sochařství

1989 - Ateliérová cena za diplomovou práci na VŠUP v Praze

1993 - Druhá cena na Mezinárodní výstavě Dynamické kompozice v Budapešti, Maďarsko

2004 - Čestné Uznání za inovaci grafické techniky v soutěži Grafika roku, Inter-Kontakt-Grafik, Praha

2008 - Cena Helen Gardiner, zakladatelky nejvýznamnějšího keramického muzea v Kanadě, "The Gardiner Museum of Ceramic Art", Toronto

2010 - Čestné uznání na 16. ročníku soutěžní výstavy Grafika roku 2009, Inter-Kontakt-Grafik, Praha

 

Ukázka z tvorby:

Fotogalerie
Facebook
Aktuality

Nyní probíhá v Galerii MAXIART nově otevřená prodejní výstava. Umělci, které zde můžete shlédnout jsou například: Oldřich Smutný, Stanislav Vajce, Josef Jíra, Vladimír Otmar nebo Pavel Roučka a mnoho dalších předních umělců. Těšíme se na vaši návštěvu v Galerii MAXIART v Turnově.


 

Z důvodu plánované rekonstrukce střechy na budově Galerie MAXIART bude od 1. 6. do 16. 6. 2018 ZAVŘENO. Galerie MAXIART bude znovu otevřena od 19. 6. 2018 dle pracovní doby. Děkujeme všem za pochopení.