;

Kategorie: ZASTUPOVANÍ UMĚLCI > Pavel Charousek


Pavel Charousek

 

Pavel Charousek sochy, plastiky, obrazy

 

Narozen ve Dvoře Královém nad Labem. Studium 1978 - 1982 SPŠ Kamenosochařská Hořice v Podkrkonoší. 1983 - 1989 VŠUP v Praze, Atelier Užitého Sochařství. Po studiích absolvoval Pavel Charousek mnoho studijních cest do Německa, Francie a Španělska, Portugalska, Italie, Rakouska, Švýcarska, Maďarska a Polska za účelem poznání kultur těchto zemí. Od roku 1989 se věnuje svobodnému povolání v oblasti umělecké a restaurátorské.

 

Tvorba Pavla Charouska (CHARO), i když převážně sochařská, zasahuje také do malby, grafiky, keramiky a architektonické realizace. Pavel Charousek se účastnil mnoha skupinových a solo výstav v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Rakousku, Německu, Italii, Francii nebo v Kanadě. Jeho tvorba obohacuje soukromé i státní sbírky v Evropě, Japonsku, Kanadě, Izraeli a v USA.

 

Od roku 2000 působí a tvoří v Kanadě a České republice. Je členem Asociace kanadských sochařů, "Canadian Sculptor Society". V Kanadě je práce Pavla Charouska (CHARO) reprezentovaná mimo privátní galerie také v prestižním museu "The Canadian Clay and Glass Gallery" ve Waterloo, a v "Canadian Textile Museum" Toronto.

 

Výběr z ocenění za tvorbu:

 

1982 - První cena v soutěži Generace 82 v Ostravě, kategorie profesionálního sochařství

1989 - Ateliérová cena za diplomovou práci na VŠUP v Praze

1993 - Druhá cena na Mezinárodní výstavě Dynamické kompozice v Budapešti, Maďarsko

2004 - Čestné Uznání za inovaci grafické techniky v soutěži Grafika roku, Inter-Kontakt-Grafik, Praha

2008 - Cena Helen Gardiner, zakladatelky nejvýznamnějšího keramického muzea v Kanadě, "The Gardiner Museum of Ceramic Art", Toronto

2010 - Čestné uznání na 16. ročníku soutěžní výstavy Grafika roku 2009, Inter-Kontakt-Grafik, Praha

 

Ukázka z tvorby: