;

Kategorie: ZASTUPOVANÍ UMĚLCI > Pavel Roučka


Pavel Roučka

 

Pavel Roučka obrazy

 

Narozen 20. 6. 1942 v Praze. Studoval na SPŠ geodézie a kartografie v Praze (1960). V roce 1995 absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži. V letech 1968 - 1971 se zabýval scénografií a kresleným filmem v Belgii, 1993 - 2002 vedl malířskou třídu Letní akademie ve Frauenau (SRN), od 1996 vede třídu litografie na Akademii výtvarných umění v Maastrichtu (Belgie). Do roku 1975 se Pavel Roučka věnoval výhradně malbě, v níž nacházel mj. inspiraci ve starých mapách, 1974 začaly vznikat první grafické práce, výrazná je ilustrační činnost. Ilustrace jsou často východiskem pro obrazové cykly a tvorbu exlibris.

 

Od počátku 80. let pracoval s kresbou, později se opět vrátil k malbě a vytvářel rozměrné, expresivně laděné figurální kompozice, pokračoval v grafice a zasáhl také do oblasti scénografické tvorby a tapiserie. Zabývá se rovněž tvorbou dřevěných objektů. Jeho díla charakterizuje filozofický podtext se silným humanistickým akcentem, netradiční pracovní postupy a záliba v technologických experimentech.

 

Pavel Roučka je zastoupen ve sbírkách NG, GHMP, Karlovy univerzity, Středočeské galerie a ČMVU v Praze, AJG Hluboká nad Vltavou, MG Brno, GVU Cheb, Gilky Center Portland Art Museum (USA), Leonard Dobbs Long Island (USA), La nouvelle bibliothéque francaise ve Francii, Muzeum Sztuki v Lodži a v Krakově (Polsko) a v mnoha soukromých sbírkách.

 

Výběr ze samostatných výstav

1978 - Praha, Galerie Zlatá ulička, Olomouc, Galerie Dílo

1979 - Praha, Galerie Dílo

1983 - Baden-Baden (SRN), Galrie Baden-Baden

1992 - Praha, Galerie Platýz, Artgalerie Cheb

1993 - Brno, Galerie Ambrosiana

1994 - Hodonín, GVU

1996 - Würzburg (SRN), Galerie průmyslové a obchodní komory

1997 - Hradec Králové, Nové Adalbertinum

1998 - Praha, Galerie Na Jánském vršku, Viechtach (SRN), Galerie Weber

 

Ukázka z tvorby:

 

Fotogalerie
Facebook
Aktuality

JAN KANYZA - OBRAZY - AUTORSKÁ VÝSTAVA V GALERII MAXIART

 

jan kanyza obrazy, maxiart kanyza, galerie maxiart turnov, galerie turnov, výstava kanyza

 

Od 12. 10. do 3. 11. 2018 bude v Galerii MAXIART ke shlédnutí autorská výstava obrazů Jana Kanyzy. Návštěvníci také mají možnost zakoupit knihu Jana Kanyzy - Křehké bezpečí. Galerie MAXIART otevřena dle pracovní doby, mimo pracovní dobu možnost prohlídky pouze po telefonické domluvě předem.


 

EXTÁZE SV. FRANTIŠKA V OBRAZECH JANA JIŘÍHO HERTLA A PAVLA ROUČKY

 

Muzeum Českého ráje v Turnově vás srdečně zve na zahájení výstavy připravené ve spolupráci s Galerií MAXIART. Výstava bude zahájena ve čtvrtek 20. 9. v 17.00 hodin a potrvá do 21. 10. 2018. Unikátní výstava Pavla Roučky a Jana Jiřího Hertla na téma Františka z Asissi.

 

pavel roučka, extáze svatého františka, výstava muzeum českého ráje, pavel roučka výstava, galerie maxiart turnov