;

Kategorie: ZASTUPOVANÍ UMĚLCI > Zdeněk Vodička


Zdeněk Vodička

 

Zdeněk Vodička plastika

 

Narozen 17. 12. 1931 v Praze. Studoval na Státní keramické škole v Praze a sochařství u prof. J. Laudy a K Pokorného na AVU Praze (1954). Působil jako pedagog na SUPŠ v Praze Žižkově, od roku 1967 ředitelem tamtéž. Vytváří komorní a monumentální plastiky figurálních i abstraktních témat.  

 

Zdeněk Vodička pracuje v kameni, dřevě i kovu, používá povrchových úprav lakem, patinou, elektrolytickým pokovením. Věnuje  se interiérové a medailérské tvorbě, kresbě, výstavnictví a, realizacím pro architekturu (výstavní stěna Paláce kultury v Praze, 1982). Člen skupiny Radar (mj. výstavy v Praze, 1964, 1994) a výtvarné skupiny Tolerance '95, se kterou vystavoval od roku 1995, mj. v Galerii Nová síň v Praze (2005), v respiriu Hudební fakulty AMU tamtéž na výstavě nazvané Ohlédnutí (2006).

 

Obesílal společné výstavy, především Sdružení sochařů Čech, Moravy a Slezska. Zdeněk Vodička je zastoupen ve sbírkách NG v Praze a GHMP v Praze, rovněž v soukromých sbírkách.

 

Výběr z realizací

 

Plastiky pro pražskou vodárnu, projekt prof. Engela. 

Plastika pro svatební síň v Malé Úpě. 

Plastika pro Státní nakladatelství technické literatury v Praze

Exteriérová plastika pro muzeum A. Dvořáka v Praze

Cyklus reliéfů pro jednací místosti podniku zahraničního obchodu Chemapol v Praze

Plastika pro rekreační středisko v Malé Úpě

 

Ukázka z tvorby:

Fotogalerie
Facebook
Aktuality

JAN KANYZA - OBRAZY - AUTORSKÁ VÝSTAVA V GALERII MAXIART

 

jan kanyza obrazy, maxiart kanyza, galerie maxiart turnov, galerie turnov, výstava kanyza

 

Od 12. 10. do 3. 11. 2018 bude v Galerii MAXIART ke shlédnutí autorská výstava obrazů Jana Kanyzy. Návštěvníci také mají možnost zakoupit knihu Jana Kanyzy - Křehké bezpečí. Galerie MAXIART otevřena dle pracovní doby, mimo pracovní dobu možnost prohlídky pouze po telefonické domluvě předem.


 

EXTÁZE SV. FRANTIŠKA V OBRAZECH JANA JIŘÍHO HERTLA A PAVLA ROUČKY

 

Muzeum Českého ráje v Turnově vás srdečně zve na zahájení výstavy připravené ve spolupráci s Galerií MAXIART. Výstava bude zahájena ve čtvrtek 20. 9. v 17.00 hodin a potrvá do 21. 10. 2018. Unikátní výstava Pavla Roučky a Jana Jiřího Hertla na téma Františka z Asissi.

 

pavel roučka, extáze svatého františka, výstava muzeum českého ráje, pavel roučka výstava, galerie maxiart turnov