;

Kategorie: ZASTUPOVANÍ UMĚLCI > Zdeněk Vodička


Zdeněk Vodička

 

Zdeněk Vodička plastika

 

Narozen 17. 12. 1931 v Praze. Studoval na Státní keramické škole v Praze a sochařství u prof. J. Laudy a K Pokorného na AVU Praze (1954). Působil jako pedagog na SUPŠ v Praze Žižkově, od roku 1967 ředitelem tamtéž. Vytváří komorní a monumentální plastiky figurálních i abstraktních témat.  

 

Zdeněk Vodička pracuje v kameni, dřevě i kovu, používá povrchových úprav lakem, patinou, elektrolytickým pokovením. Věnuje  se interiérové a medailérské tvorbě, kresbě, výstavnictví a, realizacím pro architekturu (výstavní stěna Paláce kultury v Praze, 1982). Člen skupiny Radar (mj. výstavy v Praze, 1964, 1994) a výtvarné skupiny Tolerance '95, se kterou vystavoval od roku 1995, mj. v Galerii Nová síň v Praze (2005), v respiriu Hudební fakulty AMU tamtéž na výstavě nazvané Ohlédnutí (2006).

 

Obesílal společné výstavy, především Sdružení sochařů Čech, Moravy a Slezska. Zdeněk Vodička je zastoupen ve sbírkách NG v Praze a GHMP v Praze, rovněž v soukromých sbírkách.

 

Výběr z realizací

 

Plastiky pro pražskou vodárnu, projekt prof. Engela. 

Plastika pro svatební síň v Malé Úpě. 

Plastika pro Státní nakladatelství technické literatury v Praze

Exteriérová plastika pro muzeum A. Dvořáka v Praze

Cyklus reliéfů pro jednací místosti podniku zahraničního obchodu Chemapol v Praze

Plastika pro rekreační středisko v Malé Úpě

 

Ukázka z tvorby:

Fotogalerie
Facebook
Aktuality

Nyní probíhá v Galerii MAXIART nově otevřená prodejní výstava. Umělci, které zde můžete shlédnout jsou například: Oldřich Smutný, Stanislav Vajce, Josef Jíra, Vladimír Otmar nebo Pavel Roučka a mnoho dalších předních umělců. Těšíme se na vaši návštěvu v Galerii MAXIART v Turnově.


 

Z důvodu plánované rekonstrukce střechy na budově Galerie MAXIART bude od 1. 6. do 16. 6. 2018 ZAVŘENO. Galerie MAXIART bude znovu otevřena od 19. 6. 2018 dle pracovní doby. Děkujeme všem za pochopení.