;

Kategorie: ZASTUPOVANÍ UMĚLCI > Vladimír Véla


Vladimír Véla

 

Vladimír Véla obrazy

 

Narozen 27. 7. 1980 v Turnově. Studoval SUPŠ v Turnově (1994 - 1998), Pedagogickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni (1998 - 1999), Vyšší odbornou školu při Střední umělockoprůmyslové škole v Jablonci nad Nisou (1999 - 2000), v ateliéru klasických malířských technik prof. Z. Berana a u prof. M. Knížáka v Intermediální  škole na AVU v Praze.

 

Vladimír Véla malířsky přetváří prostředí ze svého okolí. Nejčastěji se jedná o detailní výřez těla domácího zvířete v nespecifikovaném prostředí s důrazem na oko, srst, kůži. Poselství jeho obrazů je šifrované, má více výkladů. Maluje ale i obrazy s filozofickým podtextem (křesťanské svátky jako oslovení lidí bez rozdílu vyznání).

 

Výběr ze semostatných výstav

 

2002 - Turnov, Muzeum Českého ráje

2003 - Praha, Galerie Millenium, No In No Out (s P. Holasem)

2004 - Hradec Králové, Galerie u Klicperů, Turnov, Galerie Městského divadla

2005 - Turnov, Galerie Garten (s J. Vélou)

Fotogalerie
Facebook
Aktuality

JAN KANYZA - OBRAZY - AUTORSKÁ VÝSTAVA V GALERII MAXIART

 

jan kanyza obrazy, maxiart kanyza, galerie maxiart turnov, galerie turnov, výstava kanyza

 

Od 12. 10. do 3. 11. 2018 bude v Galerii MAXIART ke shlédnutí autorská výstava obrazů Jana Kanyzy. Návštěvníci také mají možnost zakoupit knihu Jana Kanyzy - Křehké bezpečí. Galerie MAXIART otevřena dle pracovní doby, mimo pracovní dobu možnost prohlídky pouze po telefonické domluvě předem.


 

EXTÁZE SV. FRANTIŠKA V OBRAZECH JANA JIŘÍHO HERTLA A PAVLA ROUČKY

 

Muzeum Českého ráje v Turnově vás srdečně zve na zahájení výstavy připravené ve spolupráci s Galerií MAXIART. Výstava bude zahájena ve čtvrtek 20. 9. v 17.00 hodin a potrvá do 21. 10. 2018. Unikátní výstava Pavla Roučky a Jana Jiřího Hertla na téma Františka z Asissi.

 

pavel roučka, extáze svatého františka, výstava muzeum českého ráje, pavel roučka výstava, galerie maxiart turnov