;

Kategorie: ZASTUPOVANÍ UMĚLCI > Miroslav Malina


Miroslav Malina

 

Miroslav Malina obrazy

 

Narozen 25. 4. 1956 v Uherském Hradišti. Studoval na SUPŠ v Uherském Hradišti (1975 - 1979) a u K. Součka a R. Koláře na AVU v Praze (1980 - 1985). Působí jako výtvarný pedagog na SUPŠ v Uherském Hradišti. Člen skupiny Východní Morava a Sdružení Q. 

 

Miroslav Malina se věnule volné malbě, volé i užité grafice, ilustraci a realizaci objektů. V malířské tvorbě byly zpočátku patrné surrealistické tendence s ohlasy malíře J. Miró, na nichž vystavěl osobitý výraz. Autorovým stěženjním tématem je čas. Používá reprodukce starých obrazů nebo jejich částí a kombinuje je s reliéfní plastickou strukturou abstrahovaných tvarů a malbou.

 

Miroslav Malina se podílel na organizaci mezinárodních malířských sympozií ve Valticích. Zastoupen ve sbírkách GVU v Hodoníně, Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti, Muzea ve Slavkově u Brna, Société Etic v Lyonu a v soukromích sbírkách.

 

Výběr ze samostatných výstav

 

1987 - Praha, Galerie Karlovaka

1988, 1990 - Uherské Hradiště

1988 - Velká nad Veličkou

1990 - Zlín, Galerie Dílo

1991 - Praha, Obecní dům

1993 - Nové Město na Moravě, Horácká galerie

1997 - Brno, Galerie K-Pro

1999 - Uherské Hradiště, Galerie U Sovy

 

Ukázka z tvorby:

 

Fotogalerie
Facebook
Aktuality

V Galerii MAXIART probíhá v současné době prodejí výstava

 

Jasan Zoubek, Jasan Zoubek plastika, Jasan Zoubek reliéfy

Mezi autory, které zde můžete shlédnout patří například: Vladimír Komárek, Jasan Zoubek a jeho reliéfy, Kristian Kodet, Jan Grimm, Aleš Brichcín, ale také například Olbram Zoubek nebo nově zastupovaný Richard Augustin a mnoho dalších. Těšíme se na vaši návštěvu v Galerii MAXIART v Turnově. Možnost prohlídky i mimo pracovní dobu po předchozí telefonické domluvě.