;

Kategorie: ZASTUPOVANÍ UMĚLCI > Miroslav Malina


Miroslav Malina

 

Miroslav Malina obrazy

 

Narozen 25. 4. 1956 v Uherském Hradišti. Studoval na SUPŠ v Uherském Hradišti (1975 - 1979) a u K. Součka a R. Koláře na AVU v Praze (1980 - 1985). Působí jako výtvarný pedagog na SUPŠ v Uherském Hradišti. Člen skupiny Východní Morava a Sdružení Q. 

 

Miroslav Malina se věnule volné malbě, volé i užité grafice, ilustraci a realizaci objektů. V malířské tvorbě byly zpočátku patrné surrealistické tendence s ohlasy malíře J. Miró, na nichž vystavěl osobitý výraz. Autorovým stěženjním tématem je čas. Používá reprodukce starých obrazů nebo jejich částí a kombinuje je s reliéfní plastickou strukturou abstrahovaných tvarů a malbou.

 

Miroslav Malina se podílel na organizaci mezinárodních malířských sympozií ve Valticích. Zastoupen ve sbírkách GVU v Hodoníně, Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti, Muzea ve Slavkově u Brna, Société Etic v Lyonu a v soukromích sbírkách.

 

Výběr ze samostatných výstav

 

1987 - Praha, Galerie Karlovaka

1988, 1990 - Uherské Hradiště

1988 - Velká nad Veličkou

1990 - Zlín, Galerie Dílo

1991 - Praha, Obecní dům

1993 - Nové Město na Moravě, Horácká galerie

1997 - Brno, Galerie K-Pro

1999 - Uherské Hradiště, Galerie U Sovy

 

Ukázka z tvorby:

 

Fotogalerie
Facebook
Aktuality

JAN KANYZA - OBRAZY - AUTORSKÁ VÝSTAVA V GALERII MAXIART

 

jan kanyza obrazy, maxiart kanyza, galerie maxiart turnov, galerie turnov, výstava kanyza

 

Od 12. 10. do 3. 11. 2018 bude v Galerii MAXIART ke shlédnutí autorská výstava obrazů Jana Kanyzy. Návštěvníci také mají možnost zakoupit knihu Jana Kanyzy - Křehké bezpečí. Galerie MAXIART otevřena dle pracovní doby, mimo pracovní dobu možnost prohlídky pouze po telefonické domluvě předem.


 

EXTÁZE SV. FRANTIŠKA V OBRAZECH JANA JIŘÍHO HERTLA A PAVLA ROUČKY

 

Muzeum Českého ráje v Turnově vás srdečně zve na zahájení výstavy připravené ve spolupráci s Galerií MAXIART. Výstava bude zahájena ve čtvrtek 20. 9. v 17.00 hodin a potrvá do 21. 10. 2018. Unikátní výstava Pavla Roučky a Jana Jiřího Hertla na téma Františka z Asissi.

 

pavel roučka, extáze svatého františka, výstava muzeum českého ráje, pavel roučka výstava, galerie maxiart turnov