;

Kategorie: ZASTUPOVANÍ UMĚLCI > Vladimír Otmar


Vladimír Otmar

 

Vladimír Otmar obrazy

 

Narozen 1. 9. 1935 v Železném Brodě. Studoval na Šperkařské škole v Turnově a u profesorů J. Horníka, V. Rady a F. Jiroudka na AVU v Praze (1958 - 1964), kde absolvoval čestný rok u F. Jiroudka (1964 - 1965) a stipendijní pobyt  u prof. Maxe Kause na Hochschule fur bildende Kunste v Západním Berlíně (1966 - 1967). Věnuje se krajinomalbě a zátiší. Vytvořil si osobitý malířský styl. Akcentovl v něm plošnost, využití jednoduchých kresebných znaků, expresivní a psychologické hodnoty barvy. Zabývá se i malbou zátiší, v nichž sehrávají dominantní roli přírodniny - mušle, květini, ovoce.

 

Vladimír Otmar je zastoupen ve sbírkách Ministerstva kultury ČR, GHMP v Praze, GVU v Jičíně, Středočeské galerie v Praze, Východočeské galerie v Pardubicích, Galerie Benedikta Rejta v Roudnici nad Labem, Státní galerie ve Zlíně, Galerie Klatovy - Klenová, Okresního muzea v České Lípě ad., také v soukromých sbírkách.

 

Výběr ze samostatných výstav

 

1964 - Trutnov

1968 - Berlín, Galerie Bel Etage

1969 - Praha, Mánes, Galerie mladých - Noli - Portici - Itálie

1972 - Železný Brod, muzeum

1981 - Praha, Galerie V. Kramáře

1982 - Turnov, Okresní muzeum Českého ráje

 

Ukázky z tvorby:

Fotogalerie
Facebook
Aktuality

Nyní probíhá v Galerii MAXIART nově otevřená prodejní výstava. Umělci, které zde můžete shlédnout jsou například: Oldřich Smutný, Stanislav Vajce, Josef Jíra, Vladimír Otmar nebo Pavel Roučka a mnoho dalších předních umělců. Těšíme se na vaši návštěvu v Galerii MAXIART v Turnově.


 

Z důvodu plánované rekonstrukce střechy na budově Galerie MAXIART bude od 1. 6. do 16. 6. 2018 ZAVŘENO. Galerie MAXIART bude znovu otevřena od 19. 6. 2018 dle pracovní doby. Děkujeme všem za pochopení.