;

Kategorie: ZASTUPOVANÍ UMĚLCI > Vladimír Komárek


Vladimír Komárek

 

Vladimír Komárek obrazy

 

Narozen 10. 8. 1928 v Hořensku u Semil. Studoval malování a leptání skla u M. Janků na Odborné sklářské škole v Železném Brodě (1945 -1946), u prof. K Mináře na AVU v Praze (1946 - 1948) a u prof. K Štipla na VŠUP v Praze (1948 - 1953). Pracoval jako metodik v Domě osvěty v Semilech (1954 - 1962). V roce 1959 se stal spoluzakladatelem skupiny 7 v Liberci. 1965 - 1971 byl členem SČUG Hollar a od roku 1975 členem SČVU. V roce 1961 začal tvořit první grafiky - suché jehly, učí na gymnáziu a LŠU v Semilech. Věnuje se malbě, volné grafice (dřevoryt, litografie, linoryt, ale nejčastěji užívá suchou jehlu). Používá náznak, symbol, metaforu. Nositelem dobra bývá lidská figura. Formální jednota grafiky a malby je pro Vladimíra Komárka typická.

 

Vyjadřuje se tlumenou barevností, používá šedobílou, černou, zelenou a pastelově růžovou, do nichž někdy zasáhne zlatavý záblesk. Tematicky se opakuje, využívá dveře, stůl, hodiny, okno, zrcadlo, petrolejku. Vytváří drobnou grafiku a exlibris. Přes 600 exlibris a stejný počet novoročenek. Ilustruje knihy (mj. J. Seiferta, K. H. Máchu, V. Holana, A. S. Puškina, I. Turgeněva), věnuje se bibliofilským tiskům, uspořádal přes 200 samostatných výstav a účastnil se velkého množství kolektivních výstav.

 

Vladimír Komárek byl také protagonistou magnetofonové kazety Tady Semily, Komárek - Tady Sláma, Tobogan, 1996. Zastoupen ve sbírkách NG Praha, MG Brno, GHMP Praha, ve všech regionálních galeriích u nás a v mnoha soukromých sbírkách.

 

Ukázka z tvorby:

Fotogalerie
Facebook
Aktuality

JAN KANYZA - OBRAZY - AUTORSKÁ VÝSTAVA V GALERII MAXIART

 

jan kanyza obrazy, maxiart kanyza, galerie maxiart turnov, galerie turnov, výstava kanyza

 

Od 12. 10. do 3. 11. 2018 bude v Galerii MAXIART ke shlédnutí autorská výstava obrazů Jana Kanyzy. Návštěvníci také mají možnost zakoupit knihu Jana Kanyzy - Křehké bezpečí. Galerie MAXIART otevřena dle pracovní doby, mimo pracovní dobu možnost prohlídky pouze po telefonické domluvě předem.


 

EXTÁZE SV. FRANTIŠKA V OBRAZECH JANA JIŘÍHO HERTLA A PAVLA ROUČKY

 

Muzeum Českého ráje v Turnově vás srdečně zve na zahájení výstavy připravené ve spolupráci s Galerií MAXIART. Výstava bude zahájena ve čtvrtek 20. 9. v 17.00 hodin a potrvá do 21. 10. 2018. Unikátní výstava Pavla Roučky a Jana Jiřího Hertla na téma Františka z Asissi.

 

pavel roučka, extáze svatého františka, výstava muzeum českého ráje, pavel roučka výstava, galerie maxiart turnov