Facebook Instagram
;

Kategorie: ZASTUPOVANÍ UMĚLCI > Vladimír Komárek


Vladimír Komárek

 

Vladimír Komárek obrazy

 

Narozen 10. 8. 1928 v Hořensku u Semil. Studoval malování a leptání skla u M. Janků na Odborné sklářské škole v Železném Brodě (1945 -1946), u prof. K Mináře na AVU v Praze (1946 - 1948) a u prof. K Štipla na VŠUP v Praze (1948 - 1953). Pracoval jako metodik v Domě osvěty v Semilech (1954 - 1962). V roce 1959 se stal spoluzakladatelem skupiny 7 v Liberci. 1965 - 1971 byl členem SČUG Hollar a od roku 1975 členem SČVU. V roce 1961 začal tvořit první grafiky - suché jehly, učí na gymnáziu a LŠU v Semilech. Věnuje se malbě, volné grafice (dřevoryt, litografie, linoryt, ale nejčastěji užívá suchou jehlu). Používá náznak, symbol, metaforu. Nositelem dobra bývá lidská figura. Formální jednota grafiky a malby je pro Vladimíra Komárka typická.

 

Vyjadřuje se tlumenou barevností, používá šedobílou, černou, zelenou a pastelově růžovou, do nichž někdy zasáhne zlatavý záblesk. Tematicky se opakuje, využívá dveře, stůl, hodiny, okno, zrcadlo, petrolejku. Vytváří drobnou grafiku a exlibris. Přes 600 exlibris a stejný počet novoročenek. Ilustruje knihy (mj. J. Seiferta, K. H. Máchu, V. Holana, A. S. Puškina, I. Turgeněva), věnuje se bibliofilským tiskům, uspořádal přes 200 samostatných výstav a účastnil se velkého množství kolektivních výstav.

 

Vladimír Komárek byl také protagonistou magnetofonové kazety Tady Semily, Komárek - Tady Sláma, Tobogan, 1996. Zastoupen ve sbírkách NG Praha, MG Brno, GHMP Praha, ve všech regionálních galeriích u nás a v mnoha soukromých sbírkách.

 

***VLADIMÍR KOMÁREK: NÁKUP OBRAZŮ, LITOGRAFIÍ, SUCHÝCH JEHEL, DŘEVORYTŮ V NAŠEM E-SHOPU ZDE***

 

Ukázka z tvorby:

Fotogalerie
Facebook
Aktuality

GALERIE MAXIART ZNOVU OTEVŘENA!

 

Od 12. 5. 2020 je Galerie MAXIART opět otevřena dle pracovní doby. Prosíme návštěvníky, aby do galerie vstupovali pouze se zakrytými ústy dle nařízení MZČR. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.