;

Kategorie: ZASTUPOVANÍ UMĚLCI > Jiří Nepasický


Jiří Nepasický

 

Jiří Nepasický obrazy

 

Narozen 25. 9. 1934 ve Velkých Hamrech. Studoval obor malba na skle na SUPŠ sklářské v Železném Brodě (1949 - 1952) a obor sklo v architektuře​ u profesorů J. Malejovského, J. Nušla a S. Libenského na VŠUP v Praze v letech 1961 - 1967. Poté pracoval jako návrhář bižuterie v Jablonci nad Nisou  a jako výtvarník v Železnobrodském skle, poté ve svobodném povolání.

 

Pedagogicky působí na SUPŠ v Jablonci nad Nisou. Členem SVU Mánes, LUVU Liberec, rady Unie výtvarných umělců, člen pražské tvůrčí skupiny Lipany, člen poradního sboru Galerie B. Rejta v Lounech a poradního sboru muzea Liberec.

 

Jiří Nepasický se zabývá grafikou, kresbou, malbou, kovovou plastikou a mail artem. Zajímá se o svět technické civilizace, výtvarné práce inspirují části letadel, různé přístroje apod. V roce 1969 vytvořil soubor exlibris (suchá jehla) a zabývá se tvorbou objektů. 

 

Zastoupen  ve sbírkách Národní galerie v Praze, Středočeské galerie v Praze, Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, Zápodočeské glaerie v Plzni, GVU v Ostravě, Oblastní galerie v Liberci, Galerie Benedikta Rejta v Lounech, Severočeské GVU v Litoměřicích a Památníku Terezín.

 

Výběr ze samostatných výstav

 

1978 - Liberec, Oblastní galerie

1979 - Brno, Minigalerie VÚVEL

1981 - Liberec, Galerie Dílo

1988 - Ústí nad Labem, Síň E. Filly, Turnov - Okresní muzeum Českého ráje

1992 - Praha, Galerie Litera

1995 - Ostrava, Dům umění

1996 - Liberec, Výstavní síň Divadla F. X. Šaldy

2001 - Turnov, Galerie Granát

2013 - Turnov, Galerie MAXIART

 

Ukázka z tvorby:

Fotogalerie
Facebook
Aktuality

JAN KANYZA - OBRAZY - AUTORSKÁ VÝSTAVA V GALERII MAXIART

 

jan kanyza obrazy, maxiart kanyza, galerie maxiart turnov, galerie turnov, výstava kanyza

 

Od 12. 10. do 3. 11. 2018 bude v Galerii MAXIART ke shlédnutí autorská výstava obrazů Jana Kanyzy. Návštěvníci také mají možnost zakoupit knihu Jana Kanyzy - Křehké bezpečí. Galerie MAXIART otevřena dle pracovní doby, mimo pracovní dobu možnost prohlídky pouze po telefonické domluvě předem.


 

EXTÁZE SV. FRANTIŠKA V OBRAZECH JANA JIŘÍHO HERTLA A PAVLA ROUČKY

 

Muzeum Českého ráje v Turnově vás srdečně zve na zahájení výstavy připravené ve spolupráci s Galerií MAXIART. Výstava bude zahájena ve čtvrtek 20. 9. v 17.00 hodin a potrvá do 21. 10. 2018. Unikátní výstava Pavla Roučky a Jana Jiřího Hertla na téma Františka z Asissi.

 

pavel roučka, extáze svatého františka, výstava muzeum českého ráje, pavel roučka výstava, galerie maxiart turnov