;

Kategorie: ZASTUPOVANÍ UMĚLCI > Jiří Nepasický


Jiří Nepasický

 

Jiří Nepasický obrazy

 

Narozen 25. 9. 1934 ve Velkých Hamrech. Studoval obor malba na skle na SUPŠ sklářské v Železném Brodě (1949 - 1952) a obor sklo v architektuře​ u profesorů J. Malejovského, J. Nušla a S. Libenského na VŠUP v Praze v letech 1961 - 1967. Poté pracoval jako návrhář bižuterie v Jablonci nad Nisou  a jako výtvarník v Železnobrodském skle, poté ve svobodném povolání.

 

Pedagogicky působí na SUPŠ v Jablonci nad Nisou. Členem SVU Mánes, LUVU Liberec, rady Unie výtvarných umělců, člen pražské tvůrčí skupiny Lipany, člen poradního sboru Galerie B. Rejta v Lounech a poradního sboru muzea Liberec.

 

Jiří Nepasický se zabývá grafikou, kresbou, malbou, kovovou plastikou a mail artem. Zajímá se o svět technické civilizace, výtvarné práce inspirují části letadel, různé přístroje apod. V roce 1969 vytvořil soubor exlibris (suchá jehla) a zabývá se tvorbou objektů. 

 

Zastoupen  ve sbírkách Národní galerie v Praze, Středočeské galerie v Praze, Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, Zápodočeské glaerie v Plzni, GVU v Ostravě, Oblastní galerie v Liberci, Galerie Benedikta Rejta v Lounech, Severočeské GVU v Litoměřicích a Památníku Terezín.

 

Výběr ze samostatných výstav

 

1978 - Liberec, Oblastní galerie

1979 - Brno, Minigalerie VÚVEL

1981 - Liberec, Galerie Dílo

1988 - Ústí nad Labem, Síň E. Filly, Turnov - Okresní muzeum Českého ráje

1992 - Praha, Galerie Litera

1995 - Ostrava, Dům umění

1996 - Liberec, Výstavní síň Divadla F. X. Šaldy

2001 - Turnov, Galerie Granát

2013 - Turnov, Galerie MAXIART

 

Ukázka z tvorby:

Fotogalerie
Facebook
Aktuality

Nyní probíhá v Galerii MAXIART nově otevřená prodejní výstava. Umělci, které zde můžete shlédnout jsou například: Oldřich Smutný, Stanislav Vajce, Josef Jíra, Vladimír Otmar nebo Pavel Roučka a mnoho dalších předních umělců. Těšíme se na vaši návštěvu v Galerii MAXIART v Turnově.


 

Z důvodu plánované rekonstrukce střechy na budově Galerie MAXIART bude od 1. 6. do 16. 6. 2018 ZAVŘENO. Galerie MAXIART bude znovu otevřena od 19. 6. 2018 dle pracovní doby. Děkujeme všem za pochopení.