Facebook Instagram
;

Kategorie: ZASTUPOVANÍ UMĚLCI > Jiří Nepasický


Jiří Nepasický

 

Jiří Nepasický obrazy

 

Narozen 25. 9. 1934 ve Velkých Hamrech. Studoval obor malba na skle na SUPŠ sklářské v Železném Brodě (1949 - 1952) a obor sklo v architektuře​ u profesorů J. Malejovského, J. Nušla a S. Libenského na VŠUP v Praze v letech 1961 - 1967. Poté pracoval jako návrhář bižuterie v Jablonci nad Nisou  a jako výtvarník v Železnobrodském skle, poté ve svobodném povolání.

 

Pedagogicky působí na SUPŠ v Jablonci nad Nisou. Členem SVU Mánes, LUVU Liberec, rady Unie výtvarných umělců, člen pražské tvůrčí skupiny Lipany, člen poradního sboru Galerie B. Rejta v Lounech a poradního sboru muzea Liberec.

 

Jiří Nepasický se zabývá grafikou, kresbou, malbou, kovovou plastikou a mail artem. Zajímá se o svět technické civilizace, výtvarné práce inspirují části letadel, různé přístroje apod. V roce 1969 vytvořil soubor exlibris (suchá jehla) a zabývá se tvorbou objektů. 

 

Zastoupen  ve sbírkách Národní galerie v Praze, Středočeské galerie v Praze, Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, Zápodočeské glaerie v Plzni, GVU v Ostravě, Oblastní galerie v Liberci, Galerie Benedikta Rejta v Lounech, Severočeské GVU v Litoměřicích a Památníku Terezín.

 

Výběr ze samostatných výstav

 

1978 - Liberec, Oblastní galerie

1979 - Brno, Minigalerie VÚVEL

1981 - Liberec, Galerie Dílo

1988 - Ústí nad Labem, Síň E. Filly, Turnov - Okresní muzeum Českého ráje

1992 - Praha, Galerie Litera

1995 - Ostrava, Dům umění

1996 - Liberec, Výstavní síň Divadla F. X. Šaldy

2001 - Turnov, Galerie Granát

2013 - Turnov, Galerie MAXIART

 

Jiří Nepasický obrazy - Obrazy od Jiřího Nepasického můžete zakoupit ZDE v naší internetové galerii.

 

Ukázka z tvorby: